Skip to main content

2020 Logo Tasarım Trendleri

By 01 Haziran 2020Blog, İnceleme

En yeni trendlere ayak uydurmak, herhangi bir grafik tasarımcının asli görevlerindendir. Tasarımlarınızı ve bunların tüketicilerin gözünde nasıl algılandığını etkileyebilecek çok faktör vardır. Yeni yıl için hazır olmak için 2020’nin tasarım trendleri hakkındaki bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Bu makalede, 2020 için logo trendleri nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceğinizi göstereceğiz. Hangi sektörde olduğunuz önemli değil, önerilerimizi takip edin ve markanızla zirveye yükselin.

2020 Logo Tasarım Trendleri

2020 Logo Tasarım Trendleri

Sadelik

Ufuktaki en büyük trendlerden biri, logoların iliklerine kadar sadeleştirilmesi. Bu, logolarda okumayı kolaylaştırmak için yazı tiplerinden ve degradelerden, temsil edilen marka adının sadeleştirilmesine kadar her şeyin sadeleştirilmesi anlamına gelir. Minimalizmin sınırı yok ve gündemde kalmaya devam edecek. İlham almak için, etrafınızda bildiğiniz markalara bakın ve logolarının ne kadar sade olduğunu gözlemleyin. Sonra düşünün, bunun değiştiği zamanı hatırlıyor musunuz? Yoksa her zaman böyleydi gibi mi hissediyorsunuz…

Degrade

Önümüzdeki yıl göreceğimiz bir diğer önemli trend degradelerin kullanılması. Degradeler ve renk şemaları uzun bir yol kat etti ve bunu belli ediyorlar. Bu trende, sadece grafik tasarımda uzman birinin başarabileceği bir degrade kırmızıları ve mavileri karıştıran güzel bir logoya sahip olan teknoloji şirketi Firefox tarafından öncülük ediyor.

Hareketli Logolar

Zaman zaman hareketli logolar karşımıza çıkıyor. Hatta bir çok marka dikkat çekme açısından logolarını hareketlendiriyor. 2020’de bunun 3d versiyonlarına döneceğini düşünüyoruz. Bir çok markanın bu dönüşümede ayak uyduracağını hatta bu tarz ajanslar ortaya çıkacağını varsayıyoruz.

Fazla Klas Olmayın

Geçtiğimiz yıl 80’lerin stilize logo ve yazı tipleri 2019’un trendlerine yansımıştı. Ve tipik olarak, bu tür temalar birkaç yıl boyunca kalıyor ve onlara bağlı kalıyoruz. Ama, 80’ler, 2020 itibariyle artık geride kaldı, bu yüzden geçmişten kurtulma zamanı! Peki bu yıl trend hangi yöne gidecek? Şu anda bilmiyoruz. Trendler böyle işliyor. Bazıları, geçen yüzyılın kükreyen 20’lerinin geri dönüşüne baktığımıza inanıyor. Diğerleri ise daha fütüristik logo tasarım trendlerine bakabileceğimizi söylüyor…

Sonuç

Logonuzu, trendler ortaya çıktıkça trendleri takip ederek tasarlayın; ama en önemlisi, 2019’daki aynı hataları yapmayın…Yeni yıl, yeni sen! En iyi çözümleri istediğiniz bir grafik tasarım talebiniz varsa, hemen bize ulaşın.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.