Infografik Animasyon Tasarımı

Bilgi ve grafiğin birleşmesine infografik denir. Bu ortaklık bir çok avantajı da beraberinde getiriyor. Veri görselleştirme, bilgi dizaynı gibi terimler de aynı amaç için kullanılabiliyor. Hepsinde amaç aynı; karmaşık verileri daha kolay anlaşılır görsel hale getirmek.

İnfografik kısaca verilerin görsel sunumu halidir.

Hareketli infografikler (Motion Graphic) bulundukları yere yalnızca hareket ve ses değil aynı zamanda ruh da katarlar. Özgün ve yenilikçi tasarımlar ile web sitelerinize, sunum ve tanıtım filmlerinize yeni bir nefes katabilirsiniz. Ürün, bilgi veya hizmetlerinizi hareketli görsel ögelerle tanıtarak insanların dikkatlerini üzerinize daha kolay ve çabuk çekebilirsiniz.

Web siteleri cezbedici, özel, çarpıcı, ilginç ve eğlenceli infografikler sayesinde ziyaretçilerin ilgisini çekmekte ve sitede daha uzun süre kalmalarını sağlayabilmektedir. Sosyal medyada da bilgilerin sıradan paylaşılması kitlenin hiç bir şehilde bakmamasını sağlıyor. Ancak bilgi grafikle ve hareketle birleştiği noktada tüm kitlenin odak noktası haline geliyor.

Firmalar artık tanıtım filmlerini video çekimi olarak değil infografik animasyonlar ile gerçekleştiriyor. İlgi çekiciliğin daha iyi olmasının yanı sıra bütçesel ve iş yükü bakımındanda infografik animasyonlar tercih sebebi oluyor.

İnfografikler insanların algısını değiştirebiliyor ve bu araçlar bilgiye ve sunuma yeni bir bakış açısı getiriyor. Büyük miktarda bilgi ile uğraşmak ve bunları anlaşılır hale getirmek çok zor ve ilgisiz olmuyor. İnfografikler ilgi çekicilikleri ve görsel zenginlikleri ile bu tip bir bilgi sunumunu çok daha kolay anlaşılır ve hazmedilebilir hale getiriyor.

Dünya geliştikçe ve bilgi yoğunluğu arttıkça, infografiklerin daha da fazla kullanılacağına şüphe yok.