Skip to main content

Kurumsal Kimlik Nedir?

By 30 Mayıs 2020Haziran 1st, 2020Blog, İnceleme

Bir kurumsal kimlik tasarımı belgesi, işletmenizin pasaportu gibidir. Markanızın neye benzediğini tanımlar, tam adını ve ayrıntılarını verir, nereye gittiğini ve gidebileceğini söyler. Bir kurumsal kimlik ile bir marka kimliği arasındaki ince farklar vardır. İdeal olarak, bir markanın her ikisinin de unsurları tek bir belgede olmalıdır. Genel olarak, bir marka kimliği belgesi, şirket hedefleri, değerleri, kültürü, iletişim tarzı, tonu vb. dahil olmak üzere marka kişiliğini ve nihayetinde markanın müşteriler tarafından nasıl görülmesini amaçladığını içerecektir. Bu yazıda, temel logo ve tasarım öğelerini ve bunların kullanımını özetleyen daha pratik kurumsal kimlik belgesine bakacağız.

Kurumsal Kimlik Belgesinde Neler Bulunur?

Kurumsal kimlik tasarımı belgesinin temeli şunları içerir:

  • Logo ve izin verilen varyasyonları
  • Kurumsal renk paleti
  • Kurumsal yazı tipleri
  • Kurumsal kırtasiye malzemeleri

Markanıza Görsel Bir Kimlik Verin!

Harika bir kurumsal kimlik tasarım belgesi, logonuzun özünde kim olduğunu kaybetmeden ona kanatlar verecek birçok vize içerir. Amaç, yönergeler ve şablonlarda çalışan yaratıcılığa, kampanyalara ve tanıtımlara izin verirken bütünlük içinde bir görünüm oluşturmaktır. Kurumsal kimlik, şirket imajının önemli bir bileşenidir. Şirket içinde, personelin şirket misyonunu yansıtan ve örnekleyen belirli bir değer kümesine uygun davranmasını sağlar. Daha geniş anlamda, kurumsal kimlik pozitif bir kurum kültürünün temel taşıdır.

Markanızın logosu hazır olduğunda, kurumsal kimlik tasarımınızın temelini zaten hazırlamış olursunuz. Kimliğinizi inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.