Logo tasarımı, günümüzde bir markanın olmazsa olmazıdır. Hatta öyle bir konumdadır ki en küçük satış birimlerinden kişisel projelere kadar ilk olarak logo tasarımı uygulaması akıllara gelir. Kurumsal kimlik tasarımın en öndemli öğesidir. Artık herkes logo tasarımı yapar ve yaptırır hale gelmiştir. Ancak herkesin yapabileceği iş değildir. Günümüzde maalesef düşünülerek kurgulanarak logo tasarlanmamaktadır. Kimi siteler, uygulamalar ismi verdiğinizde otomatik bile oluşturmaktadır. Logo sizin yüzünüzdür, tasarlanırken uygulanacak yerin kimliğine hikayesine göre tasarlanmalıdır.

Bir firmanın yapacağı her işte kullanılacağı ve tüm mecralarda markayı temsil edeceği için, gerekli analizler doğrultusunda, firmanın sektörüne ve hedef kitlesine göre projelendirilerek hayata geçirilmelidir. Markanızın gerçekleştireceği tüm iletişim çalışmaları, logonuzla bütünlük oluşturacak şekilde, logonuz çevresinde tasarlanacağı için etkili ve işlevsel logo tasarımları, reklam faaliyetlerinizin başarıya ulaşması için en önemli gerekliliktir. Bir logonun etkili olması için sade olması gerekir. Dünyadaki dev firmaların logoları bunun en güzel örneğini oluşturur.

Logo tasarımı, marka ruhuyla ve sektörüyle örtüşmelidir. Ekstra işleme maliyeti oluşturmaması için her zemine kolayca uygulanabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca başarılı bir logo tasarımı, kesinlikle akılda kalıcı olmalıdır. İyi bir logonun zihinlerde yer etmesi gerekir.

Kullanıcı Dostu Tasarım

Markanızın hikayesini müşterilerle buluştura bir tasarım ortaya konulur. Logolar anlamlarını en iyi ve en kolay şekilde göstermesi gerekir.

%100 Vektörel

Logonuz tüm üretim ve baskı yöntemlerine en uygun şekilde vektörel olarak çizilir.

Profesyonel Logo Paketi

Oluşturulan logonun tüm uzantılı halleri yüksek çözünürlükte teslim edilir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı markalaşma sürecindeki en önemli adımlardan birisidir. Kurumsal Kimlik tasarımının en önemli parçası ise kuşkusuz logo tasarımıdır. Markanızın mesajını tüketiciye doğru ve etkili iletebilen bir logo ile yola çıkmak attığınız her adımda sizi başarıya daha hızlı ulaştırabilir. Bilinen, bulunan ve fark edilir olmak için değişmek şart… Markanızın hedef kitlesi ile iletişime geçtiği tüm noktalarda yeni ve daha güçlü bir kimlikle var olarak markanızı akıllara kazıyın. Kurumsal kimlik size ne sağlar?

Logo tasarım hakkında makale önerisi: Logo Nasıl Tasarlanır?

Örnek Tasarımlar

Kahve Kurumsal Kimlik Tasarımı Örneği

Duft Coffee Co. Kurumsal Kimlik Tasarımı

Şirket Kurumsal Kimlik Tasarımına Örnek

Altsanat Kurumsal Kimlik ve Web Sitesi Tasarımı

Psikolog Kurumsal Kimlik Tasarımına Örnek

Yeşim Türköz – Web Sitesi ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Engin Plastik – Kurumsal Kimlik Tasarımı

Eğlen Bilim Kurumsal Kimlik – Broşür Tasarımı

Hareketli Logo Tasarımı