Skip to main content

Neden Bir Web Siteniz Olmalıdır?

By 25 Mart 2019Blog

Neden Bir Web Siteniz Olmalıdır?

Türkiye’de % 90 oranındaki küçük işletmeler %40 oranında ise orta işletmelerde bir web sitesine sahip değiller.  Bu durumu oldukça kötü ve idealsiz olarak görüyorum.

Web Sitenizin Olması Gerektiğine 5 Etken

1. %80 Oranında İnternetten Araştırma

Bir satın alma işleminin araştırması ilk olarak internetten yapılır. İnternet ile ilgisi olmayan bir kişi bile alacağı, kiralayacağı yada tatilini internetten araştırmaktadır. Google, Yahoo, Bing ve Yaani birçok insanın kullandığı arama motorlarıdır. Hiç kullanmayanların bile artık internetten alışveriş yaptıklarına aşinayız. Örneğin aile büyüklerimiz bile “şu telefona bak bakalım ne kadarmış” gibi şeyler dediğini duymuşuzdur. Tanımayanların tanıştığı tanışmak istemeyenlerinde artık zorunlu olarak inandığı dönemdeyiz. Hepimiz biliyoruz ki çocuklarımız her şeylerini internetten karşılıyor olacaklar.

%80 ve hızla artan oranla ilk araştırmasını internetten yapan bir kitlenin göz ardı edilemeyeceği ve sizlerinde en kısa zamanda bir web sitesi olması gerektiğine en büyük etkendir.

2. Profesyonellik

Günümüzde bir şey gördüğümüzde, konuşmalarımızda yada iddalaşmalarımızda hızlıca telefona sarılır ve arama yaparız. Öyle ki eğer markanız internette yer almıyorsa benim açımdan (tarihi değilse) o firma amatör ve kalitesizdir. Örneğin bir kişi diyor ki şu ürünü “a” yerinde bulabilirsin. Diğer kişide araştırıyor ama öyle bir yer gözükmüyor. Hatta öyleki aratılan kelimelerden dolayı sizin yerinize rakibiniz çıkıyor. Bu durum bile neden bir web siteniz olmalıdır sorusuna cevaptır.

3. Ulaşım Kolaylığı

Gün geçtikçe herkesi Google’dan bulmak dahada kolaylaşacak. Öyleki hiçbir ilişkisi olmayanların bile bir başkası tarafından eklenmesinden dolayı internette bulabiliyoruz. Zaman zaman “nereden buldunuz bizi” sözü gelir akıllara. Bir gün denizlide sanayi tarafında çok tatlı bir ailenin işlettiği restorana gittim. Nedeni ise internette paylaşılan pide ve tahinli fotoğrafların yanında övgü ile bahsedilmesi. Araştırma için yabancı bir yerde olmamızda şart değil. Hala evimizde bile nerede ne yesek, nereden ne alsak diye araştırıyoruz. İnternette kolay ulaşılabilir olmanız iletişiminizi güçlendirecektir.

4. Bedava Reklam

Google sizi bedava reklam yapıyor. Bedavaya milyarlarca insanın kullandığı bir ağdasınız. Web siteniz markanıza uygun kelimeler ve düzgün yazılan makalelerle üretilirse; siteniz üst sıralara çıkar ve ücretsiz olarak listelenirsiniz. Buda size insanlara gösterdiğiniz bedava reklam olur.

5. Marka Değeri

Bu madde profesyonellikle eş değerde. Artık çoğu kişi markasını oluşturduğunda ilk olarak kurumsal kimlik tasarımını ve web sitesi tasarımını yaptırmakta. Buda markanın kitle karşısında değerini yükseltmektedir. Doğru bir kimlik tasarımı ve kimliğe bağlı web sitesi tasarımı hazırlandığında insanların gözünde çok daha değerli gözükürsünüz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.