Skip to main content

Şirket Logo – Firmalar ve Markalar İçin Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

By 22 Temmuz 2020Ocak 30th, 2021Blog, Diğer

Şirket Logo

Şirket logo tasarımı, herhangi bir işletmenin önemli bir özelliğidir. Markanız için en iyi şirket logo tasarımını oluşturmak için size bilgi sağlayacaktır.

Logoların güzel ve işlevsel olması gerekir. İşlerimizi çok farklı şekillerde temsil ederler. Logolar etkili olmalılar ve şirket logo tasarımınızı oluşturmak için yardımcı olacak birçok kaynak vardır. Logonuzu kendiniz oluşturabilir hatta taslak olarak çizerek, profesyonel çizim için bizden destek alabilirsiniz. Ya da sizler için markanızı inceleyerek baştan sona anahtar teslim profesyonel logo tasarım hizmetide sağlamaktayız.

Şirketiniz için en iyi logo tasarımını nasıl oluşturacağınız hakkında bilmeniz gerekenlere geçelim.

İyi Bir Şirket Logo Tasarımı Nasıl Tasarlanır?

Logo, bir şirketin kişiliğine açılan bir penceredir ve markanın görsel bir temsili olarak işlev görür. Bir şirket için mükemmel bir şirket logo tasarımı yapan başka bir şirket için mükemmel bir logo oluşturmayabilir. Bu tamamen her işletmenin bireysel kimliğine bağlıdır. Nihayetinde, büyük bir şirket logosunun ortaya çıktığı şey, işin otantik bir temsilidir. Ve logonun kendisini oluşturan tüm unsurların uyumlu bir şekilde çalışmasıdır.

Tasarım öğelerini markanın kimliğini sorunsuz ve otantik bir şekilde iletmenin ötesinde, büyük bir şirket logosu da işin yüzü olarak hareket etmesi gereken yerler için uygun şekilde çalışmalıdır. Bu, logonun gerçekleştirilmesi gereken tüm gerekli koşullara uyum sağlayabilmesi için doğru boyut, şekil, çözünürlük ve renk olması gerektiği anlamına gelir.

Bir logo birçok farklı işlev için kullanılır: giyim, ürünler, dijital pazarlama, baskı pazarlaması, reklamlar, sosyal medya profil fotoğrafları, web siteleri ve afişler vb. aklınıza gelen her alanda  kullanılabilir. Bu koşulların her biri farklı boyut, şekil, çözünürlüğe sahip olacaktır. ve hatta logonuzun karşılaması gereken renk gereksinimleri bile olabilir. Harika bir şirket logo tasarımı, her koşulda etki, kalite ve kompozisyonu kaybetmeden ve nihayetinde markanın kimliğini iletişim kurma yeteneğini kaybetmeden çalışabilecektir.

Şirket Logo Tasarımının Unsurları Nelerdir?

Benzersiz ve Unutulmaz Bir Logo Nasıl Oluşturulur:Logo Nasıl Tasarlanır?” ve “Logo” gönderilerimizde tüm logo tasarım öğelerini ayrıntılı olarak tartıştık. Harika bir şirket logo tasarımı renk, simge ve yazı tipi unsurlarını sorunsuz bir şekilde eşleştirecek, böylece her bir unsur, markayı otantik bir şekilde temsil etme nihai hedefini yerine getirecektir.

  • Renk: Logolar renkli veya siyah beyaz olabilir. Ancak renk kullanmayı seçerseniz, şirket logo tasarımınızın siyah beyaz bir sürümüne de sahip olmalısınız. Çünkü renk logoları her zaman tüm pazarlama veya reklam koşulları için uygun olmayabilir . Logonuzun rengini veya belki de renk eksikliğini düşünürken, logonuzun yapmayı düşündüğünüz etkiyi yaratması için renk psikolojisini dikkate alın.
  • Simgeler: Dairesel, kare veya üçgen şekiller veya başka bir görüntü türü kullanmayı tercih ederseniz, simgeler farklı psikolojik anlamlar da uyandırabilir. İş logo tasarımınız için çizgi film, baş harfleri, harfler veya diğer ilgili şekiller gibi simgeleri kullanmak isteyip istemediğinizi düşünün.
  • Yazı biçimi : Yazı biçimi, kitlenizin markanızın sesini iletmeye yardımcı olduğu için işletmenizi nasıl algılayacağı konusunda büyük bir rol oynar. Bazı yazı tipleri çok klasik ve zarif bir his verirken, diğerleri modern, çağdaş, eğlenceli veya ilginç bir his verebilir, bu nedenle yazı tiplerinizi akıllıca seçin.

Bu tasarım öğelerini mümkün olan en iyi şekilde kullanan harika bir şirket logosu tasarımı oluşturmak için markanızı içeride ve dışarıda bilmeniz gerekir. Böylece markanızın kimliğini bir logo tasarımcısına iletebilir veya öğeleri kendiniz yapılandırabilirsiniz.

Şirket Logo Tasarım Türleri

Farklı iş ve hizmet türlerinden üç ana tasarım öğesini farklı şekilde kullanan her türlü logo tasarımı vardır. Başınızın üstünden muhtemelen farklı logo türlerini düşünebilirsiniz: Nike, Netflix, Warner Brothers, Coca-Cola – ama bu logolar hangi kategoriye giriyor? Bunu düşünmek önemlidir. Çünkü farklı şirket logosu tasarım türlerini tanımlamak, işletmelerin neden markalarını temsil etmek için yaptıkları logo tasarımlarını seçtiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Ve işinizi en iyi temsil edecek logo tasarımı türünü belirlemenize yardımcı olacaktır.

Yaratıcı 10 Şirket Logosu – İndirilebilir Yüksek Çözünürlük PNG

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.