Skip to main content

Tüm Fontlarınıza Aynı Anda Bakma!

By 18 Nisan 2017Blog, İnceleme, Öneri

Tasarımcıların en büyük sorunudur; tek tek font bakmak!

Tüm Fontlarınıza Aynı Anda Bakma! Farklı farklı yöntemler olsada en kullanışlı şekilde yapılmış siteyi aşağıdaki paylaşıyorum. Photoshop’ta tek tek hangisi daha iyi derdine son. Özelliklede logo tasarımcıları için ideal tipografiyi kısa bir sürede bulmak için kullanımı rahat olan web sitesine giriş yapıldıktan sonra site otomatik bilgisayarınızdaki fontları çekiyor. Ve sitenin logo kısmına dilediğiniz metni yazarak bilgisayarınızda olan fontları aynı anda görebilmektesiniz. Ayrıca pozitif ve negatif olarak 2 farklı renk üzerinde görme, büyük ve küçük yazı karakterleri seçebilme, yazı karakteri boyutlarını ayarlayabilme, çıktı ve paylaşım gibi kullanım açısından süper özelliklerinede sahip.

http://wordmark.it

Fontları deneyerek indirme;

Kısaca bilmeyenler içinde font sitelerinde de yeni indireceğiniz yazı karakterlerini Myfont, Dafont, 1001font, fonts gibi sitelerde zaten deneyebiliyordunuz. Ama tabi yukarıda bahsettiğimiz tamamen sizin arşivinizde olan tüm yazı karakterlerini aynı anda deneme web sayfasıdır.

Gördüğünüz bir fontu bulma;

Aslında bu tamamen kendi başına bir konu olmasına rağmen araya sıkıştırmak istedim. Myfont‘un geliştirdiği en iyi font uygulaması; WhatTheFont! Her hangi yerde bir logo, metin veya resim gördünüz üzerinde kullanılan font çok hoşunuza gitti ama ne olduğunu bilmiyorsunuz. İşte tam burada google’a what font yazmanız yeterli zaten WhatTheFont! sitesine yönlendirileceksiniz. Girdiğinizde bulmasını istediğiniz fontun resmini yüklemeniz yeterli. Yükledikten sonra site sizlere hangilerinin ne harfi olduğunu soracak. Otomatik bulduğu bazı hatalı karakterleri düzelttikten sonra bir aşama sonrasında benzeyen font listesini karşınızda görebileceksiniz.

 

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.