Skip to main content

WordPress Eğitimi

By 15 Şubat 2014Ocak 18th, 2019Blog, İnceleme

WordPress Eğitimi

Yazı Ekleme & Post Oluşturma

İlk olarak www.siteadı.com/wp-admin şeklinde kendi adresinizi yazarak sitenizin admin paneli sayfasına giriş yapınız. Kullanıcı adı-parola bölümlerini doldurunuz. Admin panelimizin sol tarafındaki menüden Yazılar / Yeni Ekle yolunu izliyoruz. Yeni metin yazmak için bir sayfa açılır. İlk önce başlıktan başlayalım. Başlığınız sitenizde metin kalabalığı yaratmayacak şekilde hazırlamaya ve  en fazla 4 kelime kullanmaya özen gösteriniz. Örn: “Cihan Büyükakkaş WordPress Eğitimi” Başlığımızı belirledikten sonra sıra içeriğe geldi. İçeriklerde mutlaka içeriği anlatan en az bir resim kullanın. Resmide küçük kullanmaya çalışalım ki yazımızın önüne geçmesin.

Etiketler önemli hHususlardan biridir. Ziyaretçi sitenizdeki arama formunda arama yaparken üşenir ve kısa kısa kelimeler yazar. Bu genellikle böyledir. İçeriğe nasıl özen gösteriyorsanız etiketlere de öyle özen göstermelisiniz. Başlığımız “Cihan Büyükakkaş WordPress Eğitimi” idi. Bu içeriğe uygun birkaç etiket hazırlayalım. Bu etiketler nasıl olmalıdır?

  • Cihan Büyükakkaş,
  • WordPress,
  • Eğitim,
  • Yazı ekleme

şeklinde içeriğe en yakın etiketleri seçmeliyiz.

Etiketlerimiz de hazırsa ilk makalemizi yayınlayalım. Sayfanın sağ üst tarafında mavi renkli olan Yayınla butonunu tıklayalım. Daha sonra sayfanın üstünde yer alan Yazıyı görüntüle butonuna basarak sayfamızı görüntüleyelim.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.