İnfografik Animasyon Tasarımı

İnfografik animasyon tasarımı; bilgi ve grafiğin birleşmesinin hareketli halidir. Bu ortaklık bir çok avantajı da beraberinde getiriyor. Veri görselleştirme, bilgi dizaynı gibi terimler de aynı amaç için kullanılabiliyor. Hepsinde amaç aynı; karmaşık verileri daha kolay anlaşılır görsel hale getirmek. İnfografik kısaca verilerin görsel sunumu halidir.

infografik animasyon tasarımları (Motion Graphic) bulundukları yere yalnızca hareket ve ses değil aynı zamanda ruh da katarlar. Özgün ve yenilikçi tasarımlar ile web sitelerinize, sunum ve tanıtım filmlerinize yeni bir nefes katabilirsiniz. Ürün, bilgi veya hizmetlerinizi hareketli görsel ögelerle tanıtarak insanların dikkatlerini üzerinize daha kolay ve çabuk çekebilirsiniz.

Web siteleri cezbedici, özel, çarpıcı, ilginç ve eğlenceli infografik animasyon tasarımları sayesinde ziyaretçilerin ilgisini çekmekte ve sitede daha uzun süre kalmalarını sağlayabilmektedir. Sosyal medyada da bilgilerin sıradan paylaşılması kitlenin hiç bir şehilde bakmamasını sağlıyor. Ancak bilgi grafikle ve hareketle birleştiği noktada tüm kitlenin odak noktası haline geliyor.

Firmalar artık tanıtım filmlerini video çekimi olarak değil infografik animasyon tasarımları ile gerçekleştiriyor. İlgi çekiciliğin daha iyi olmasının yanı sıra bütçesel ve iş yükü bakımındanda infografik animasyon tasarımları tercih sebebi oluyor.

İnfografik animasyon tasarımları insanların algısını değiştirebiliyor ve bu araçlar bilgiye ve sunuma yeni bir bakış açısı getiriyor. Büyük miktarda bilgi ile uğraşmak ve bunları anlaşılır hale getirmek çok zor ve ilgisiz olmuyor. İnfografik animasyon tasarımları ilgi çekicilikleri ve görsel zenginlikleri ile bu tip bir bilgi sunumunu çok daha kolay anlaşılır ve hazmedilebilir hale getiriyor.

Dünya geliştikçe ve bilgi yoğunluğu arttıkça, infografik animasyon tasarımlarının daha da fazla kullanılacağına şüphe yok.