Skip to main content

İyi Bir Tasarım Nasıl Hazırlanır?

By 25 Ocak 2019Blog

Çalışma alanınızı yeniden düzenleyerek başlayın.

clean car wash GIFTemiz bir çalışma alanı net bir zihin sağlar. Masanızı yeniden düzenleyin, fotoğraf çekin ve Instagram’da yayınlayın: #readytowork. “Çalışma alanınızı kirletmek verimli bir güne yol açar” gibi temizlik hakkındaki ilham verici bir alıntı ile her yorumu yanıtlayın.

İlham için bekleyin.

inflated kanye west GIF by Antoine Doréİlham, bir yıldırım gibi vuracak ve işiniz yaratıcılıkla patlayacak. Dribbble göz atın ardından Behance’i ziyaret edin ve diğer kişilerin inanılmaz çalışmalarına göz atarak saatler geçirin. Yakında depresyona girmeye başlayacaksınız çünkü yeteneklerini ve bağlılıklarını bulamıyorsun.

İlham!

Biraz kahve iç.

coffee shop GIFBeyninizin bu fikirleri harekete geçirmesi için kafeine ihtiyacı var. Uzun bekleme süreleriyle ünlü Nero’ya  yürüyün ve en sevdiğiniz espressoyu alın. Vücudunuza şekerde enjekte edin güzel bir kek alın; yanında Nero’nun laktozsuz lattesi gibide yoktur. Bu bir Instagram hikayesi için başka bir fırsat. Kupanızı dizüstü bilgisayarınızın yanına yerleştirin, doğru açıyı bulun, üçte bir kuralı kullanın ve oturtun! “Kahve dükkanları beni yaratıcı kılıyor!” diyerek bir açıklama yazın. Yarım saatlik bir düzenleme yaparak mükemmel filtreyi seçin.

Verimlilik!

Broşürlere ve kataloglara çok zaman ayırın.

İkea kataloglarında tipografi adına mutlaka kontrol edilecek yeni şeyler vardır. Şu muhteşem senaryolara, bu hoş geometrik sanslara ve o zekice bitişik harflere bakın! Hiçbir şey satın almasanız bile, farklı tür kombinasyonlarına göz atın, test edin ve deneyin. Ben modayı seviyorum sezon kataloglarında güzel şeyler oluyor. Yani, o kadar baktıktan sonra zaten her projede Futura’yı kullanıyorsun.

Tasarruf edilmiş bir kuruş kazanılmış bir kuruştur. Damlaya damlaya göl olur!

Biraz Tweet oku, IMDB’ye bak.

Paul Windle tweet texting tweeting GIFDesign Twitter’daki yenilikler ve trendler hakkında kendinizi güncel tutun. Ne düşünmeniz gerektiğini başka nasıl bileceksiniz? Sonra tekrar izleyin, izleyin, izleyin, yeni konular başlatın, dramaya katkıda bulunun ve tüm tartışmalar hakkında yorum yapın. Herkes sesini duymalı! Görüşlerin önemli! Birisi seninle aynı fikirde değil mi? Sustur onları! Birisi tasarım kahramanına kaba mı davrandı? Onları rapor et! Sevdiğiniz o girişimin yeniden markalanması konusunda kritik birileri var mı? Onları engelle! Yavaş yavaş çevrenizdeki bir balon oluşturmaya başlayın. Kendinizi, sığ ilişkiler ortamına sarılmış gerçeklikten ayırın. Sizinle hemfikir olan ve sizi zorlamayacak insanlarla çevrili olun. Güzel güvenli alanınızda korunmaya devam edin. #designleadership.

Sağlıklı bir atıştırmalık alın.

Kendinizi güçlü ve sağlıklı tutmanız gerekir; bir aperatif size vücudunuzun taleplerini verecek. Organik, yağsız, çok taneli, GDO olmayan, sıfır yüksek fruktozlu mısır şurubu, glütensiz, otlarla beslenen, doğal, sertifikalı, taze gıda, hormonsuz, zanaatkar, probiyotik, ücretsiz, paleo, yerel, granola bar.

Vücudunun hala daha fazla enerjiye ihtiyacı var mı? Hiç sorun değil, en yakın gıda kamyonunuz arkanızda. Bebek büyüklüğünde bir burrito alın ve yiyecek komalarını kucaklayın.

Sağlıklı!

Biraz kestir.

jumping good night GIF by Party Down SouthO pahalı yağlı karbonhidrat dağından sonra biraz dinlenmen gerek. Uykunun daha farklı düşünce ve yaratıcı davranışlarla pozitif ilişkili olduğunu biliyor muydunuz? Canlanmış ve işleri halletmeye hazır olacaksınız.

Enerji!

Yürüyüşe çık.

rihanna walk GIFUzun yürüyüşlerin tadını çıkarmak ilham verir. Temiz havada yürürken, oturduğunuz zamana göre iki kat yaratıcı düşünce üretiyorsunuz. Steve Jobs’un yürürken toplantı yaptığını biliyor muydunuz? Farklı Düşün!

Başka bir atıştırmalık satın alarak yerel bakkalınızı destekleme fırsatını kullanın. Yerel bira fabrikasına da yardım etmeye ne dersin?  Şerbetçi otunun tadını çıkarın, renkleri görün, aromaları kucaklayın. Hala ilham alıyor musun? Balata gidin. Karaköy’e gidin. Beşiktaş’ta kalabalığın içine gir ve birkaç bardak bira iç.

Zihnini aç!

Bazı fikirler çizin.

donald trump GIFHiçbir şey, elinizde bir kalem ve kâğıt hissinden daha iyi olamaz. Aklınıza ne geliyorsa çizmeye başlayın. Hiçbir fikir gelmiyor mu? Belki de doğru araçlara sahip değilsindir. Eskiz defteri ve kalem için Amazon’a göz atın, yorumları okuyun, videoları izleyin, önerileri değerlendirin. Hey, bir saat geçti ve şimdi alışveriş sepetiniz başlangıçta satın alacağınız ayakkabı, güneş gözlüğü ve atkı ile hazır. Bekle.

Hazır.

Son

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.