Skip to main content

Seçkin Markalar Neden Minimalist Tasarımı Benimsiyor?

By 13 Haziran 2020Blog, İnceleme

Neden Minimalist Tasarım?

Minimalizm, diğer tasarım trendlerinin çoğunu gölgede bırakmamış olsa da, kesinlikle iz bırakıyor. Chanel, Apple ve Dior gibi örneklerin liderliğinde çok sayıda saygın marka, sade ve zarif websiteleri, minimalist instagram içerikleri ve basit ama şık baskı materyalleri oluşturarak, temsil ettikleri sadeliğe ve sofistik duruşa uygun görsel kimlikler yarattı.

Chanel

https://www.chanel.com/en_GB/

Minimalist tasarıma katılmak, markaların sadece modaya uygun kalmaları için aldığı bir karar değildir. Sadeliğin, asla modası geçmeyen bir trend olduğu kanıtlandı, bu da onu markalar ve tüketiciler için çekici kılıyor. Minimalist tasarım çözümleri zamansızdır ve gerektiğinde kolayca yenilenir, bu da uzun vadeli marka kimliği tutarlılığı ve piyasa bilinirliği için sağlam bir zemin oluşturur.

Daha Az Daha Fazladır

Çoğu tüketicinin zamanının çoğunu yıl içinde küçülen ve incelen akıllı telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara harcadığı bir zamanda, okunabilirlik ve modern işlevsellik artık bonus değil – mutlak gerekliliklerdir. Minimalist tasarım, tüketicilerin istediği netliği ve anlaşılırlığı sağlar; markaların parlak, gösterişli, iddialı görsel ögelere dayanan tasarım trendlerine odaklanan rekabet bolluğu arasında yükselmelerine yardımcı olur.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.