Skip to main content

Freelance Grafik Tasarım

By 05 Ocak 2017Şubat 19th, 2020Blog, İnceleme, Öneri

Freelance grafik tasarımda tasarımcı, kendisini her zaman müşterinin yerine koyarak hareket ederken, tüm hizmetlerinde geniş bir bakış açısıyla çözüm üretmeyi amaç edinmiştir. Tecrübesinin yanı sıra her ürettiği işten büyük heyecan duyar ve yaratıcı çözümler üretir. Bu doğrultuda, tüm müşterilerine en etkin şekilde hizmet sunabilmek için, onlarla iç içe yaşayan, onlarla aynı heyecan ve tutkuyu yaşayan, yapılan işi kendi işi gibi gören bir yol arkadaşı olmaya gayret eder. Tüm çalışmalarını bütünleşik pazarlama iletişimi disipliniyle yönlendiriyor ve müşterilerini hem kurumsal hem de ürün bazındaki ihtiyaçlarına en kapsamlı şekilde çözümler sunuyor.

Serbest çalışanın, en büyük farkı; müşterilerini çok iyi tanımak anlamak ve içselleştirmektir. Ayrıca her biri kendi alanında seçkin ve değerli bir yere sahip olan müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini, tüm üretme yeteneği ve hiç yitirmediği heyecanı ile çözüm bulmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerinin yanı sıra kamuoyundaki yönelimlere de proaktif bir anlayışla yaklaşıyor. Böylece hem sunduğu hizmetin içeriğini hem de müşterilerinin aksiyonlarını en ayrıntılı şekilde belirleme olanağına sahip oluyor.

“İlgi çekici, özgün, kurumsal kimliğinizi yansıtan tasarımlar ile reklam alanında önde olun”

Freelance Grafik Tasarım

Neden Freelance Grafik Tasarım?

 Farkında mısınız?

Bilişim teknolojilerinin her geçen gün değiştirdiği ve yeniden yapılandırdığı günümüz dünyasında, rekabet edebilmek ve ayakta kalabilmek için bu teknolojilerin “iş yapış süreçlerine” katılmaları ve kurumların yeniden yapılanarak değişime ayak uydurmaları bir zorunluluk halini almıştır. Ajansların hala aynı yöntemi kullandığını yaklaşık 20 yıldır sadece reklamların renginin değiştiğini görürüz. Günümüz teknolojileri irdelendiği zaman bu durumun gülünç olduğunun farkında olmanız gerekmektedir. Cihan Büyükakkaş’ın öngörüsüne göre “Hızla değişen ve yeniden yapılanan” bu ortamda iki farklı grup tanımlanabilir. Bu iki grup içinde “yeniliği yaratan gruplar” değişimi yönlendirip, geleceğin nasıl olacağı konusunda söz sahibi olurken, diğerleri bu değişime ayak uydurmaya çalışanlar grubunu oluşturmaktadırlar. Bu diğer gruplar taklitten öteye gidemezler.

 Düşük Maliyet ve İş Süreci

Freelance Grafik Tasarımcı ile çalışmanın en temel avantajı fiyatların ajanslara göre çok daha düşük olmasıdır. Ayrıca ajans çalışanları vaktini doğru kullanamayacağı ve çoğu şeyi yapamayacağı için firmaya zararı ve maliyeti daha yüksek olur. Ajans çalışanlarının vakitleri belli olduğundan ve bu vakit çerçevesinde çalışması gerektiği için iş yapmak istemediği bir süreçte sizin tasarımınız ile ilgileniyor olabilir.

Zaman ve yetiştirme kaygısı, yönetici baskısı gibi bileşenler eklenince tasarımcı yaptığı işin kalitesinden taviz vermek zorunda bırakılmaktadır. Tasarım sanatları içerisinde yer alan grafik, endüstriyel hıza ayak uydurarak ne yazık ki çoğu zaman taklitten öte kopyalanmış işlerle yapılmaktadır. Oysa freelancer her müşterisi için ayrı ayrı zaman ayırır. Freelancer, çalışma saatlerini kendisi belirlediği için isteksiz hiçbir iş yapmaz. Yaptığı çalışmalar bu sebeple ajanslardan çıkan bir nevi fabrikasyon tasarım çalışmalarından çok daha özgün, çok daha yaratıcıdır. Müşteri direk olarak tasarımı yapan kişi ile temas kurduğu için çalışmalar hem daha hızlı hem de istenilene daima en yakın oranda olur. Yaptıracağınız çalışmalarda değerlendirme yapmadan bu avantajları da göz ardı etmemeniz başarında mutlak etken olacaktır.

Freelance Grafik Tasarım

One Comment

  • Selin Biber dedi ki:

    Gerçekleştirmek istediğim bir meslek, makale müşteriler için oldukça açıklayıcı olmuş. Nedenlerinize tamamen katılmakla beraber, kendi adıma hizmet verdiğimiz markayı çok daha benimsememize ve daha özel yani sahiplenme duygusuyla birlikte çok daha iyi işler çıktığınıda ekleyebilirim. Ayrıca onların gözünden çok daha rahat göre fırsatlarıda doğuyor. İyi çalışmalar.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.