Sunum Tasarımı

Sunum tasarımları markanın giysisi gibi düşünebilirsiniz. Sunumlarınızın nasıl gözükmesini istiyorsanız o şekilde giydirmelisiniz. Çok iyi bir projeyi ya da markayı kötü bir sunum ile değerlerinizi, kitlenin dikkatini kaybedebilirsiniz. Kreatif tasarım ve anlaşılabilir ikonlar ile mesajlarınızı doğru iletmeniz gerekir. Sadece proje ve ürün özelinde değil kurumsal tanıtım sunumlarınızı da kurum kimliğinize en uygun şekilde tasarlanmalıdır.

Günde 40 milyondan fazla sunum yapılıyor. Ancak bir çoğu tasarımlarının kötü olması sebebi ile çok sıkıcı geçiyor. Sıkışık metinler, anlaşılmayan görseller, karmaşık sayfalardan kurtulun. Bunun için bir çok online araçta bulunmakta dilerseniz hazır temalar ile sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

“Bir ürünü satan ambalaj tasarımıdır” sözü sunum tasarımı içinde geçerlidir. Minimal bir tasarım ile mesajı çok doğru iletebilirseniz ürün kötü bile olsa satma ihtimalini yükseltirsiniz. Bir proje, bir yatırım yada bir tanıtım için için kapı kapı dolaşıyorsunuz ve iyi bir yerden randevu koparttınız. Tek bir şansınız var. İyi bir sunumla akılda kalmak. Sunum tasarımını sadece 2 boyutlu düşünmeyin. Infografik animasyonlarla da beslemeye çalışın.

Program

Powerpoint, keynote gibi önemli programlar ve online toollar ile sunumlarınızı oluşturabilirsiniz. Ancak mutlaka Photoshop, Illustrator tarzı programlar ilede grafikler ile süslemeli After Effects gibi programlar ilede videolar eklemelisiniz.

Kim Sunumlar Sıkıcı Dedi?

Sunumların en küçük projeden en büyüğüne, öğrencilikten uzman çalışana kadar herkes ve her şey için önemli olduğuna inanıyoruz. 

Sunum Süreci

Yarattığımız her sunuma azami özen gösteriyoruz. Sunumların ilgi çekici, hikaye odaklı olması ve net bir iş hedefi olması gerektiğine inanıyoruz.

  1. Araştırma Ve Konsept Oluşturma: Konsept oluşturma aşamasında, şirketinizin veya kişisel markanızın kimliğini inceliyoruz. Markanızı anladıktan sonra taslaklar meydana getirir en doğru hikaye oluşturulur.
  2. İçerik Analizi: İçeriklerinizin kitlenizle etkileşime girmesini sağlamak ve bir etki yaratmak için tasarım adımları belirlenir.
  3. Tasarım Ve Uygulama: Süreçler ve hikaye belirlendikten sonra hayata geçirilmesi için tasarıma start verilir.

Sunum Tasarımında Taslak Oluşturma