Skip to main content

After Effects Mask Oluşturma

By 04 Mayıs 2018Blog

Adobe After Effects’te çoğu yerde araştırmama karşın alpha channel mask komutunu gösteren çok fazla bir yere rastlamadım. Pen tool ile mask yapmayı heryerde göstermişler ancak layerlar arası daha kullanışlı olan mask kullanımı hiçbiryer anlatmamış. Umarım işinize yarar.

İşim gereği çok fazla görseli hareketlendiriyorum. Dijital çağ hızla hareketlendiği için artık sanatçılarda yaptıkları tabloları hareketlendirmek ve dijitalleşmek istiyorlar. Sadece sanatçılar mı? Tüm markalar onca emek verilmiş fotoğrafları bile manipüle etme dijitalleştirme derdinde. Kötümü bilakis gayet vizyoner fikirler. Günümüzde dijitali yakalamak ondan önce ilk yapıyor olmak çok önemli. Artık vitrinler sosyal medya üstüne kuruluyor. Durağan bir resmi kaliteli bir şekilde hareketlendiriyor olmak o içeriğin daha da dikkat çekmesini sağlıyor. Öyleki Envato pazarı bile plugin ve script üstüne dönmeye başladı.

Neyse gelelim konumuza.

Bende yine bir sergi için eserleri hareketlendirirken araştırıp bulamadığım alpha channel mask olayını aşağıdaki videoda çeşitlendirilmiş halde izleyebilirsiniz.

After Effects Mask Tutorial from cihan bye on Vimeo.

Resimler: Google

Maskları youtube listesi üzerinden indirebilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.