Skip to main content

En İyi UX Tasarım Blogları

By 25 Ocak 2019Blog, Öneri

Kullanıcı deneyimi tasarımı alanını anlamanıza yardımcı olmak için en iyi UX tasarım blogunu bir araya getirdik.

Yıllar geçtikçe, yüzlerce çevrimiçi kullanıcı deneyimi tasarım blogları ve kaynakları ile karşılaştık. İnternet üzerindeki bilgi ve tavsiyeler ücretsiz olduğu için, kullanıcı deneyimi tasarımını her zaman ve her yerde kolaylıkla öğrenebiliriz. Aşağıda, kullanıcı deneyimi alanını ve ötesini anlamanıza yardımcı olacak en iyi UX tasarım blogunu (belirli bir sırayla) bir araya getirdik. Kaçırdığımız bir kullanıcı deneyimi blogunu veya kaynağını biliyorsanız ve söz edilmeye değer olduğunu düşünüyorsanız, lütfen yorumlar alanına kendi önerilerinizi ekleyin.

UX Magazine

UX Magazine, tasarım ve UX stratejisindeki en son konuları ve eğilimleri tartışan çevrimiçi bir UX yayınıdır. UX tasarımcılarının bulabileceği tam teşekküllü bir ticaret dergisine en yakın olanıdır. Bu site konferanslar, görüşmeler, çalıştaylar, gayrı resmi buluşmalar ve sınıflar için konum tabanlı listeleri olan bir topluluk oluşturur.

Smashing Magazine’s UX Design Category

Bu kategori, dijital (Web, mobil, uygulamalar, yazılım) ve fiziksel ürünler için kullanılabilirlik, bilgi mimarisi, etkileşim tasarımı ve diğer kullanıcı deneyimi (UX) ile ilgili konularda kaliteli makaleler sunar. Bu makaleler sayesinde uzmanlar ve profesyoneller değerli fikirlerini, pratik ipuçlarını, faydalı yönergeleri, önerilen en iyi uygulamaları ve harika vaka çalışmalarını sizinle paylaşırlar. Bu kategorideki popüler etiketler:

Kullanılabilirlik, Kullanıcı Deneyimi, Etkileşim Tasarımı, Kullanıcı Araştırması, E-Ticaret.

Mockplus blog

Mockplus blog, UI / UX tasarımcılarının tasarımı öğrenmesi için kapsamlı bir kaynaktır. En iyi UX bloglarının tümünü burada bulabilirsiniz: prototipleme araçları, tasarım kaynağı, UX röportajı, vb. Her gün bir veya iki mesajı güncelleyecektir. Tasarım kaynakları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız şimdi abone olun.

Awwwards

Awwwards, dünyanın dört bir yanından web profesyonellerinin ilham bulmak için gelebilecekleri bir buluşma noktası oluşturmayı amaçlamaktadır; tartışma için bir alan; bilgi ve deneyimi paylaşacak bir yer; yapıcı ve saygılı eleştiriler vermek ve almak. Buna ek olarak, blogda gezinerek web tasarımı, web geliştirme, grafik tasarım, UX / UI ve daha pek çok harika yazıyla karşılaşacaksınız.

Design Shack

2003 yılında kurulan Design Shack, size nasıl başarıya ulaşabileceğinizi öğreten kaynakların ve makalelerin yanı sıra ilham veren tasarım örnekleri sunar. Bu blog, web tasarım teknolojileri ve tasarım haberleri konusunda tutkulu olan ajansları, tasarımcıları, işletmeleri, organizasyonları ve bireyleri içeren geniş bir kitleyi çekmektedir.

Creative Bloq

Creative Bloq, profesyonel sanatçılar ve tasarımcılar için en popüler kaynaklardan biridir. Web tasarımı, illüstrasyon, grafik tasarım, 3d, dijital sanat ve daha pek çok konuda içerik barındıran reklam öğeleri için yüksek hacimli bir blogdur.

Beautiful Pixels

Güzel Piksel, çeşitli medya türlerinde UI tasarımlarının yanı sıra iOS ve Android uygulamalarının en iyi örneklerinden bazılarını sergiliyor. Zamanımızın en büyük kullanıcı arayüzü tasarımlarından bazılarının çalışmalarını toplu olarak takdir edebileceğimiz bir yer.

UX Movement

UX Hareketi, arayüz tasarım uygulamalarının kullanıcı davranışını ne kadar iyi ve kötü etkilediğini gösteren makaleleri güncelleyen bir kullanıcı deneyimi blogudur. Tüm makaleler muhakeme, araştırma veya deneyim ile desteklenmektedir.

DesignModo UX

UX’in estetik, iş dünyası ve psikolojik unsurlarını kapsayan kapsamlı bir site. Blog, hem yeni başlayanlar hem de bilgilerini genişletmek ve geliştirmek isteyen gelişmiş tasarımcılar için harika bir kaynak.

UX Booth

UX Booth, kullanıcı deneyimi topluluğu tarafından ve kullanıcı için bir yayındır.

1stwebdesigner

Bu dijital profesyonellerden oluşan bir topluluktur. Blog, UX / UI tasarımcıları için en son tasarım kaynağını yayınlar.

One Comment

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.