Skip to main content

Illustrator’de Çoklu PDF Açma

By 01 Haziran 2018Blog, Öneri

Profesyonel bir grafik tasarımcısı ya da sadece bir amatör olun, PDF dosyasını zaten biliyorsunuz. Ancak, sık sık Illustrator ile PDF’lerle çalışmanız gerekiyorsa, OPEN MULTI-PAGE PDF betiği kullanıldıktan sonra çığlık atmanızı sağlayacaktır. OPEN MULTI-PAGE PDF, bir PDF dosyasındaki tüm sayfaları tek bir açışınızda açmanızı sağlayan, illustratörler için kullanılan bir Script’tir. Artık açmak / kapatmak / açmak / kapatmak zorunda kalmayacaksınız ……. Her DPF dosyasında birden çok sayfa açtığınızda.

Illustrator’da bir PDF’yi düzenlemek ve PDF’yi çoklu açmak için geliştirilmiş Script’i aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Tüm zamanların sorunu 100 sayfalık yada 20 sayfalık PDF’leri tek tek açmak yerine artık aşağıdaki script ile tek adımda tüm sayfaları sıralı bir şekilde açmaya yaramaktadır.

Herhangi bir sayfada “File/Scripts/Other Scripts” menüsündenden sadece indirdiğiniz dosyayı çalıştırmanız yeterlidir.

Script çalıştığında üstteki ekran açılacaktır. Dosyanın konumunu belirleyip “Open” dediğinizde tüm sayfalarınız artık aşağıdaki görselde ki gibi tek illustrator dosyasında açılacaktır.

Çoklu PDF Açma Scripti İndir

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.