Skip to main content

Ücretsiz Kullanıcı Arayüzü Tasarımı (UI) Mockup Araçları

By 24 Ocak 2019Blog, Öneri

Mockup’ların yardımıyla, gelecekteki web sitenize dair ilk görsel izlenimi hızlıca alabilirsiniz. Son ekran tasarımını beklemeniz gerekmez ve bunun yerine fikirlerinizi birkaç dakika içinde doğrulayabilirsiniz. Bu yüzden projenin başında daha fazla düzeltme döngüsü elde edersiniz, paradan ve sinirlerinizden tasarruf edersiniz.

Size en iyi Web 4 kullanıcı mockup araçlarından 4’ünü ücretsiz tanıtacağım, sadece benim için değil, profesyonel web tasarımcıları düzen, tasarım ve yeni bir web sitesinin işlevselliğini analiz etmek için bunları kullanabilir. Avantajlardan faydalanabilir ve çok sayıda kendi makbuzunuzu yaratabilirsiniz.

Balsamiq Mockups

Mockup aracı Balsamiq veya Balsamiq Studios, muhtemelen listede en iyi bilinen Web kullanıcı arayüzü mockup aracıdır. Bir kez, yerel olarak PC’ye yüklenmiş bir masaüstü uygulaması olarak sunulur ve daha sonra web uygulaması olarak devam eder. Ödeme versiyonuna karar vermeden önce her iki versiyonu da 30 gün boyunca test edebilirsiniz.

Uygulama yüklendikten sonra, sitenizin maketini oluşturmak için çok çeşitli hazır öğeler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu öğeler anlamlı kategorilere ayrılmıştır ve bunları çizim yüzeyine kolayca sürükleyebilirsiniz. Bir kez orada, kendi isteklerine göre biçimlendirebilirsiniz.

Genel olarak, Balsamiq çok kapsamlı ve kullanımı kolay bir mockup aracıdır. Ne yazık ki, demo sürümünün altındaki ipucu hızlı bir şekilde gözlerinize sıçradı. Demo sürümünün birkaç dakikada bir otomatik olarak sıfırladığı yazılmıştır. Bu, yaklaşık 2-3 dakika sonra çalışmanızın kaybolacağı ve “gerçek sürümleri” kullanmaya teşvik ettiğiniz anlamına gelir.

Ücretsiz demo sürümüne sahip Balsamiq önerilmez, ancak 30 günlük deneme sürümünde oldukça fazla şey yapabilirsiniz.

Mockplus

Mockplus, mobil (Android ve iOS), Masaüstü (PC ve Mac) ve web uygulaması için maketler oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir all-in-one Web kullanıcı arayüzü aracıdır.

Ücretsiz olarak pek çok Web kullanıcı arayüzü mockup aracı olmasına rağmen, çoğu gerçekten güçlü işlevler sunsa da, Mockplus yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar tarafından kullanımı kolaydır. İyi hazırlanmış 200 bileşenle, kullanmadan önce herhangi bir kodlama veya programlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. Bunun yerine Mockplus, herkesin birkaç dakika içinde sayfa tasarımı örnekleri oluşturmasını inanılmaz derecede kolaylaştırır. Bu arada, kullanıcı deneyimi tasarımında yaygın olarak görülen etkileşimli örnekler yapmak için de ideal bir seçimdir.

Herkesin 7 günlük ücretsiz deneme süresi vardır. UI / UX tasarımında veya diğer yazılım tasarım eğitimi ile ilgili pozisyonlarda görev yapan bir öğrenci, öğretmen veya eğitimci olursanız, Mockplus Pro versiyonunun ÜCRETSİZ denemesini alabilirsiniz. İsteğinizi gönderin, kısa süre sonra tekrar iletişime geçin. “Sınırsız Perpetual License” satın alan her kullanıcının, tüm Mockplus Pro özelliklerinin, kullanım süresi dolmadan, bir ömür boyu kullanabileceğini söylemeye değer. Bu arada, gelecekteki yükseltme veya bakım için ekstra ücret ödemeden tüm yeni sürümleri ve güncellemeleri küçük veya büyük olabilir. Her kullanıcının 500 MB bulut depolama alanı vardır.

Bu arada, tasarımınız ortak bir proje ise. Bunun için Mockplus iDoc kullanabilirsiniz. Tüm ürün tasarım iş akışınızı bağlayarak çalışmanızı daha verimli hale getirebilir!

Wireframe.cc

Wireframe cc, ücretsiz bir web mobil mockup ve UI prototipleme aracı olan minimalist bir araçtır, siteniz için hızlı bir mockup oluşturmak için çok iyi fırsatlar sunar.

İşlem, daha önce bahsedilen mockup araçlarından farklıdır. Aracı başlattıysanız, çizilen öğeleri biçimlendirmek için yalnızca çizim alanını ve birkaç düğmeyi göreceksiniz. Operasyona hızla aşina olmak için, bir demo turu yapmanızı tavsiye ederim. Buradan itibaren her şey çok güzel anlatılıyor.

Tel kafesin hafıza fonksiyonu | cc bir bonus noktasıdır. Bu ücretsiz sürümde de mevcuttur ve en son bıraktığınız işe tel kafes URL’sini kaydederek devam edebilirsiniz.

Dışa aktarma işlevi yalnızca premium sürümde kullanılabilir. Bununla birlikte, bir ızgara sistemi çizim versiyonunun serbest versiyonuna da yerleştirilebilir. Sonuç olarak, bir web sitesi fikrinin hızlı makbuzları için pratik bir çevrimiçi Mockup, tel kafes ve UI prototipleme aracıdır.

Moqups

Moqup’lar ayrıca en iyi bilinen Web UI mockup araçlarından ücretsizdir. Bu saf bir web uygulaması, bir masaüstü sürümü bulmak için çaba boşuna olacaktır.

Takım iyi yapılandırılmıştır ve çalışma alanı hemen kullanıma hazır hale getirilebilir. Kenar çubuğunda, çizim alanına sürükleyip bırakabileceğiniz önceden hazırlanmış şablonları bulacaksınız.

Balsamiq gibi, Mockup aracı da Moqups ücretsiz versiyonunda dezavantajlarına sahiptir.

Yalnızca ücretli bir sürüm satın almaya karar verdiğinizde, tüm işlevleri kullanabilirsiniz. Önceden, örnekleriniz PDF, PNG veya JPG dosyası olarak kaydedilemez veya dışa aktarılamaz. Bu elbette canlandırıcı değildir, ancak çalışmanızı bir seansta bitirebiliyorsanız, sonuçlarınızı sunumlar için yedeklemek için ekran görüntüsü işlevi hala vardır.

Şimdiye kadar örneklerimi oluşturmak için her zaman Balsamiq’i kullandım. Bu yazı üzerine yapılan araştırmalar sırasında Mockplus da gözlerimi alıyor, daha yoğun bir şekilde test etmem gerekiyor ama belki de yeni seçimim olacak. Burada sunulan ücretsiz Web UI mockup araçları arasında en sevdiğiniz nedir?

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.